Drodzy inwestorzy,

Akcja Jeronimo Martins od marca 2009 roku do końca kwietnia 2013 znajdowala się w trendzie wzrostowym: jej kurs wzrosl od poziomu 3,06 Euro z 2009 roku do blisko 18,20 Euro ubiegłego roku. Wraz z początkiem maja 2013 roku do dzisiaj akcja znalazła się w trendzie spadkowym, osiagajac na koniec października bieżącego roku wartość blisko 7,00 Euro.W pierwszych dniach listopada kurs akcji zaczal powoli odnotowywac kolejne wzrosty, by pod koniec miesiaca troche ponownie tracic na wartosci. Początki biezącego miesiaca odnotowuja powolne wzrosty kursu.

Prognoza:

Ksztaltowanie się kursu w ostatnich dwóch miesiącach zaznaczylo 3 wyrazne spadki, powodując powstanie formacji przypominającej odwroconą formacje R-G-R (Ramie-Glowa-Ramie) z „nie dokończonym” drugim ramieniem. Aby wspomniana formacja mogla rzeczywiście sie potwierdzic , rosnący kurs akcji powinien przebic linie szyi na poziomie blisko 9,00 Euro. Prawdopodobny, potencjalny poziom, który wówczas osiągnie kurs to blisko 10,00 Euro. Mozliwa strategia inwestycyjna to market – buy po aktualnym kursie, zakladająca kontynuacje obecnego, wzrostowego ruchu kursu z zalecanym „stopp” na poziomie 7,80 Euro na wypadek jego ewentualnego spadku. Natomiast strategią obarczoną mniejszym ryzykiem (wynikającą ze zrealizowania się formacji R-G-R), a co za tym idzie – mniejszym potencjalem zysku jest stop-buy po kursie 8,90 Euro.

Strategia:

______________________________________________________________________
Strategia wejścia w rynek: Market : 8,50 Euro ; stop-buy : 8,90 Euro
Zakładany cel : 10,00 Euro
Stopp : < 7,80 Euro
Ryzyko na pozycji : 0,70 Euro
Horyzont czasowy : 5-7 dni
________________________________________________________________________

Wykres tygodniowy:

 

Wykres dzienny:

Jeronimo Martin SGPS S.A., dzienny / tygodniowy, Czas lokalny (GMT + 1); Kurs akcji w czasie analizy 56,90 Euro; Czas: 12:05 – Źródło: bluchart profesjonalny charting.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany