Drodzy inwestorzy,

Akcja VF- Corp. od początku 2011r. znalazła się w trendzie rosnącym. W przeciągu 2 lat, tj. od 2011r. do końca 2013 jej kurs wzrósł z 20,00 USD do prawie 63,00 USD. Od początku bieżącego roku do chwili obecnej kurs akcji nadal utrzymuje się w pierwotnym trendzie, ale można zauważyć ze dynamika jej wzrostu się lekko osłabiła.

Analizując ostatnie dwa miesiące kształtowania się kursów akcji nastąpił gwałtowny spadek kursu akcji VF-Corp. z poziomu 67,82 USD, jaki akcja osiągnęła w drugiej połowie września br. na 61,75 USD odnotowany w połowie października. Jednocześnie jeszcze w ciągu tego samego miesiąca, tj. października, jej kurs w szybkim tempie powrócił do poziomu wrześniowego wyżu. W omawianym okresie, tj. od dnia 15.09 kurs akcji VF ukształtował formację R-G-R (formacja: ramię-głowa-ramię), która potwierdza utrzymanie się akcji w dotychczasowym, tzn. wzrostowym, trendzie i daje dalszy sygnał do zakupu akcji.

Prognoza:

Dopóki kurs akcji znajduje się ponad linią szyi formacji R-G-R możemy się spodziewać jego dalszego wzrostu. Wykonując stosowne obliczenia, przyjmujemy, że kurs akcji ma duże szanse osiągnąć poziom ok. 73,00 USD. Przy tym poziomie kursu rekomendujemy zamkniecie pozycji. Aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi stratami wynikającymi z możliwego, niepożądanego, spadkowego ruchu kursu, warto przyjąć stop-loss na poziomie 67,20 USD. W przypadku spadku kursu poniżej poziomu stop-loss, prawdopodobieństwo dalszego spadku na poziom 66,00 USD, dalej 65,00 USD jest bardziej prawdopodobne, co czyni formacje R-G-R całkowicie nieistotna.
______________________________________________________________________
Strategia wejścia w rynek: Market 135,34 USD
Zakładany cel: 138,39 / 144,57 USD
Stopp: < 132,50 USD
Ryzyko na pozycji: 2,84 USD
Horyzont czasowy: 1 – 2 tygodnie
________________________________________________________________________

Wykres dzienny, skala logarytmiczna:

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany